Zastanawiasz się ile kosztuje sklep internetowy? – Koszt sklepu internetowego to pierwszy znak zapytania jaki pojawia się nad głową. Okazuje się, że cena sklepu internetowego wcale nie musi być wysoka!

Przedstawię koszty założenia sklepu internetowego na podbudowie strony WordPress i zauważysz, że cena  sklepu internetowego będzie niższa niż Ci się wydawało.

Zaczynajmy!

ile kosztuje sklep internetowy
  1. Nasza domena – czyli adres www pod którym nasz sklep interntowy lub strona www lub jedna i drugie ma się znajdować.  Domena to koszt około 100zł netto rocznie wraz z certyfikatem ssl, który zabezpiecza połączenie i szyfruje przekazywane informacje.
  2. Hosting – czyli nasz serwer, miejsce na wirtualnym dysku w internecie na którym zainstalowany jest nasz sklep internetowy lub strona www. Serwer to koszt około 400zł netto rocznie przy standardowym sklepie internetowym do około 1000 produktów.
  3. Strona WordPress – będzie służyła jako baza dla sklepu internetowego. Może to być nasza dotychczasowa strona lub świeża „instalka” WordPressa z zainstalowanym motywem który jest kompatybilny z wtyczką WooCommerce. Jeżeli potrafisz masz to  za darmo. Zlecenie tych działań firmie zewnętrznej to koszt od 500zł do 2000zł netto jednorazowo.
  4. Wygląd naszego sklepu internetowego, strony czy bloga – polecam skorzystanie z Elementora. W darmowej wersji wystarczy nam na początek w 101% 😉 i co najważniejsze, jeżeli potrafisz masz to za darmo! Zlecenie wykonania szaty graficznej sklepu internetowego zewnętrznej firmie to koszt od 500zł do 2000zł netto jednorazowo.
  5. Uruchomienie sklepu – sprzedaż można zacząć praktycznie po konfiguracji wtyczki Woocommerce, ale pewne dodatkowe funkcje mogą okazać się nam bardzo przydatne, np. płatności on-line, automatyczne wysyłki towaru, itp. W olbrzymiej większości są to darmowe wtyczki i jeżeli potrafisz masz to za darmo! Zlecenie konfiguracji sklepu internetowego zewnętrznej firmie to koszt około 200zł netto od wtyczki/modułu.
  6. Zatowarowanie sklepu internetowego – kwestia bardzo prosta, chociaż nie ma co ukrywać żmudna to praca 😉 Na ogół niestety produkty trzeba dodawać ręcznie, dbać o unikalność opisów i zdjęć. Po krótkim instruktażu da sobie z tym radę kilkunastoletnie dziecko 😉

Podsumowując – sklep internetowy to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Dużo zależy od tego co sami potrafimy i jak szybko się uczymy.

I w tym momencie podstawowe kwestie mamy za sobą i można zaczynać sprzedaż w internecie. Na pewno wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia. Wszystko zależy od naszych wymagań i oczekiwań naszego Klienta. Platforma WooCommerce jest bardzo elastyczna i można ją modyfikować jeżeli zajdzie taka po9trzeba lub ochota.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz, to samodzielne założenie sklepu Woocommerce może wydawać się przytłaczające.

Zapraszamy do kontaktu

Po pierwsze sprawdzimy czy Twoją stronę można przerobić w funkcjonalny sklep internetowy oraz przedstawimy kompleksowy plan działania.

Projektujemy – Optymalizujemy – Zakładamy Sklepy Internetowe Woocommerce

698 703 481

Zakładamy Sklepy Internetowe WordPress Woocommerce